Тисячі сербів вийшли на протест з вимогою відставки Вучича
У суботу в Нові-Саді тисячі людей вшанували пам’ять 16 загиблих після обвалу навісу на вокзалі та закликали до дострокових
виборів. Протестувальники звинувачують президента Вучича у фальсифікаціях та корупції.
У суботу в Сербії тисячі людей вийшли на акції протесту у місті Нові-Сад на півночі країни, щоб вшанувати пам’ять загиблих 16 людей у 2024 році після обвалу навісу на залізничному вокзалі та вимагати дострокових загальних виборів. Про це повідомляє Reuters, інформує “Jornal-ExPress”.
Деталі
Зазначається, що люди стояли при температурі близько 30 градусів та скандували “Перемога” та глузували з чинного президента Сербії Александара Вучича.
Без вільних і чесних виборів все інше – порожні слова
Вказується, що протестувальники та правозахисні групи звинувачують Вучича та урядовців у фальсифікації виборів, насильстві проти опонентів, придушенні свободи ЗМІ, корупції та зв’язках з організованою злочинністю. Вучич та його союзники заперечують ці звинувачення.
Сербія є кандидатом на вступ до ЄС, але Белград спочатку повинен вдосконалити верховенство права, включаючи умови для вільних і чесних виборів, судову систему та викорінити корупцію та організовану злочинність. Сербія також повинна узгодити свою зовнішню політику з політикою блоку, зокрема запровадити санкції проти росії за її вторгнення в Україну

Нагадаємо
У травні президент Сербії Александар Вучич допустив, що може достроково скласти свої повноваження ще до завершення президентського мандата.
